3.1 C
Pristina
E martë, 23 Shkurt, 2021

portalishqip

1 KOMENTET
1443 POSTIME

featured

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...
- Advertisement -

Latest news

Flet Don Lush Gjergji: Këto janë lidhjet mes Kuranit dhe Biblës

Intervistoi: Selajdin Gashi Intervistë ekskluzive e Don Lush Gjergjit për Portali Shqip.de "Bibla dhe Kurani kanë shumë elemente të përbashkëta, por edhe shumë dallime. Studiusit e...

Virusi Korona sfidë e rëndë për sportin e Kosovës: Kërkohet dora e shtetit

Virusi Korona zuri pisk, pa dallim, gjithë botën. Në këtë vazhdë ,të zitë e ullirit po heqin edhe veprimtaritë sportive. me muaj të tërë është në...

Teuta Abazi, kandidate e socialdemokratëve gjermanë në zgjedhjet komunale

Nga Mimoza Kelmendi/Gjermani Më 13 shtator në Republikën e Renanisë Veriore-Vestfalise,(NRW), që me gati 18 milionë banorë, mbahet si rajoni më i populluar në Gjermani,...

​Policia e Turqisë ndalon veteranin e UÇK’së me fletarrest të Serbisë

Veterani i UÇK’së dhe tani gjeneral në Ushtrinë e Kosovës, Imri Ilazi është ndaluar nga autoritetet e Turqisë. Ilazi është ndaluar sot nga Policia turke...

Kush është maqedono-shqiptari që po spekulohet si kryeministër?

Në mozaikun e të panjohurave se kush do t’i sigurojë numrat për të bërë Qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, ndër spinet e...

Tolaj s’pajtohet me ekspertin austriak: Në Kosovë ka 300 mijë të infektuar

Franz Allerberger, udhëheqës i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit, ka folur lidhur me situatën epidemiologjike në Ballkan dhe...

A do të falet Kurban Bajrami në xhami? Flet ministri Zemaj

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka folur lidhur me masat e reja të propozuara nga Qeveria në kuadër të ndalimit të përhapjes se koronavirusit. Duke...

Haradinaj përsëri kundër rregullave të Qeverisë për kafenetë dhe dasmat

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, e që është pjesë e koalicionit qeverisës ka folur për menaxhimin e pandemisë Covid-19 nga...

Rrëfimi i deputetes Eliza Hoxha: Pas 10 ditësh në spital e mposhta koronavirusin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Eliza Hoxha është shëruar nga koronavirusi. Nëpërmjet një rrëfimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka treguar përvojën...

Ramadani: E kem shkallen e vdekshmërisë më të lutën në botë, me 2,4 %

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka folur rreth çështjes së pandemisë, ia ka thënë se Kosova ka shkallen...
- Advertisement -

Most Commented

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...