3 C
Pristina
E shtunë, 31 Tetor, 2020

AUTO&TECH

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...

Anjesa Limani, 15-vjeçarja nga Lipjani – kampionia e sportit akrobatik “Cheerleading” që po ndjek rrugën e trajneres

Shumë talentë të rinj me prejardhje nga Kosova po shkëlqejnë në fusha të ndryshme nëpër shtete të  huaja. Një prej tyre është Anjesa Limani,...
- Advertisement -

Osmani pret në takim lamtumirës shefen e BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës shefen e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Apostolova e përfundon misionin e saj...

Zemaj: Kosova – e zbrazur pa mërgimtarët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se të gjitha institucionet shëndetësore janë duke bërë të pamundurën që të e mposhtin koronavirusin. Ai tha se...

Disa nga vendet e botës që do të zhduken në 100 vitet e ardhshme

Bota është një vend i mrekullueshëm me shumë ishuj tropikal, akullnaja madhështore dhe pyje magjepsëse të shiut, shkruan Insajderi. Mjerisht, shumica e këtyre vendeve nuk...

Në 2 javët e fundit, Kosova renditet e para në Evropë me numrin më të madh të rasteve me COVID-19

Në bazë të të dhënave të publikuara nga Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollimin e Epidemive, Kosova qëndron e para në tabelë me një...

Paralajmërimi: Deri në fund të korrikut mbi 40 mijë punëtorë mund të mbesin pa punë në Kosovë

Qeveria e kaluar e udhëhequr nga ish-kryeministri Albin Kurti kishte miratuar Pakon Emergjente Fiskale për të mbështetur punëtorët dhe bizneset, të cilët kanë hasur...

Shqiptarët në Hagë e mbështesin Thaçin: Nuk kemi hero për të sakrifikuar (Foto/Video)

Dhjetëra shqiptarë që jetojnë në Hagë dhe në diasporë janë mbledhur para objektit të Dhomave të Specializuara, ku me pankarta në duar kanë shprehur...

Haki Abazi: Jo gjendje të jashtëzakonshme, zgjedhje të jashtëzakonshme

Vetëvendosje vazhdimisht po bën thirrje për zgjedhje, pasi sipas tyre kjo qeveri është ilegale dhe jolegjitime. Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi tha se Kosovës nuk i duhet...

Flet Ganimete Musliu: Si nisi dhe mbaroi përplasja verbale me Vjosa Osmanin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se mori fjlaën,...

Vdes ushtari i cili me fotografinë e tij duke qarë preku miliona njerëz, pasi serbët ia kishin vrarë familjen

Serbët kanë shkaktuar vuajtje të mëdha edhe te populli i Bosnje Hercegovinës dhe jo vetëm në Kosovë. Një rast i tillë, ku një ushtar...

Prapë përplasje në mes të Osmanit e Hotit

E para e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe kreu i ekzekutivit, Avdullah Hoti, sërish sot kanë shkëmbyer replika në distancë derisa po mbahej një seancë...
- Advertisement -

Lexo

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...
- Advertisement -

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...