13 C
Pristina
E shtunë, 24 Prill, 2021

Ballina

- Advertisement -

Vdesin edhe 2 persona nga Covidi-19, në Kosovë

Kanë vdekur edhe 2 persona nga Covidi-19, në Kosovë. Nga Klinika Infektive, njoftojnë përmes një kumunikate shtypi se dje më 1 korrik ka vdekur pacienti...

Dokumenti i Senatit Amerikan: Finalja Kosovë-Serbi duhet mbyllet me njohje reciproke, SHBA duhet mbështes ushtrinë e Kosovës

SHBA-ja duhet të mbështes përpjekjet e Kosovës dhe Serbisë për arritjen e një marrëveshje finale e historike që si element kryesor ka njohjen reciproke. Trupat...

‘Protic’: Ky është serbi që themeloi Gjykatën Speciale me dosjet për Dick Martyn e rusin Kosachev

Gjykata Speciale me seli në Hagë u formuar plotësisht mbi bazën e “Raportit të Dick Martyt”, raport ky i përgatitur nga shteti i Rusisë...

Sulmohet me eksploziv dhe plaçkitet bankomati në Komoran

Persona të panjohur kanë sulmuar me eksploziv një bankomat në fshatin Komoran të komunës së Drenasit, ku kanë arritur të vjedhin një shumë parash Rastin...

113 raste të reja me koronavirus të mërkurën, 67 të shëruar

113 raste të reja me koronavirus janë regjistruar të mërkurën në Kosovë, përderisa 67 persona janë regjistruar si të shëruar, ka bërë të ditur...

“Vlora Çitaku presidente? Hashim Thaçi e Kadri Veseli mund të arrestohen brenda ditës”

Situata politike në vendin tonë është rënduar tej mase, pasi që me 24 qershor të këtij viti Zyra e Prokurorit të Specializuar informoi me...

Bartja e maskave – obligative për qytetarët e Kosovës!

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka propozuar një sërë vendimesh të reja për parandalimin e përhapjes...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...