11.1 C
Pristina
E shtunë, 24 Prill, 2021

Ballina

- Advertisement -

Më pak martesa gjatë pandemisë në Kosovë, por edhe më pak shkurorëzime

Pandemia COVID-19 e cila ka prekur mbarë botën, këtë vit ua prishi planet edhe shumë çifteve të cilët kishin vendosur të kurorëzojnë dashurinë e...

Berat Arifi nga Lipjani, kandidat për asamblist në zgjedhjet komunale në Gjermani

22-vjeçari nga Lipjani garon në zgjedhjet komunale që do të mbahen në Gelsenkierchen të Gjeramanisë. Ai është duke studiuar shkenca politike në Universitetin e Dusiburg...

Von Cramon: Presidenca gjermane duhet të bëjë më shumë për heqjen e vizave për Kosovën

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka njoftuar se ka marrë përgjigje nga sekretari i shtetit të Gjermanisë lidhur me liberalizimin...

Qeveria Hoti ende pa “ZË” (zëdhënës)

Kryeministri Avdullah Hoti e ka gojën plotë transparencë, por qeveria e tij edhe pse gati po i bën 100 ditë ende nuk ka emëruar...

Tri marrëveshjet ekonomike Kosovë – Serbi që pritet të arrihen në Uashington

Tri letrat e qëllimit të mirë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për linjën ajrore, hekurudhore dhe autostradën pritet të bëhen marrëveshje në takimin e shtatorit...

Ideja e Lutës për shkëmbim territoresh – kur kundërshtohet edhe nga vet serbët e Kosovës

Ideja e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, është rikthyer si temë diskutimi pas deklaratave te fundit nga kryetari i komunës së Gjilanit,...

Stuhitë para 2 shtatorit: Karaçeva, rruga Deçan-Plavë, Leposaviçi me 17 katunde…

Ndërsa më 2 shtator do të takohen në SHBA, kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, para këtij takimi...

Vizitat në SHBA: Ministri i AAK-së në stilin e Skender Hysenit të LDK-së

Dy partnerët e koalicionit, LDK e AAK u bën bashkë për 'tema të mëdha', e ku një prej tyre ishte dialogu me Serbinë. Por pikërisht...

Ramush Haradinaj – i papuni që dëshiron të bëhet President

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, më 6 gusht u ankua për gjendjen e tij ekonomike. Ai tha se është i papunë edhe pse mban pozitën...

Alarmi i Kurtit për krizë humanitare dhe paralajmërimi për rikthim në pushtet

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për keqmenaxhim me pandeminë e coronavirusit. Sipas tij Kosova po shkon drejt një krize humanitare. Ai...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...