13 C
Pristina
E shtunë, 24 Prill, 2021

Ballina

- Advertisement -

Kush është maqedono-shqiptari që po spekulohet si kryeministër?

Në mozaikun e të panjohurave se kush do t’i sigurojë numrat për të bërë Qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut, ndër spinet e...

Mocioni i VV për rrëzimin e Qeverisë: A do t’i shembet Avdullah Hotit “kalaja” nga brenda?

Lëvizja Vetëvendosje të enjten bëri të ditur se ka filluar mbledhjen e 40 nënshkrimeve për të thirrur seancën e jashtëzakonshme për mocionin e mosbesimit...

Për 7 javë 911 kosovarë të prekur me coronavirus janë kthyer në Gjermani

Pas shifrës prej 608 kosovarëve që janë kthyer në Gjermani e që kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 brenda këtyre katër javëve të fundit e...

Tolaj s’pajtohet me ekspertin austriak: Në Kosovë ka 300 mijë të infektuar

Franz Allerberger, udhëheqës i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit, ka folur lidhur me situatën epidemiologjike në Ballkan dhe...

Haradinaj përsëri kundër rregullave të Qeverisë për kafenetë dhe dasmat

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, e që është pjesë e koalicionit qeverisës ka folur për menaxhimin e pandemisë Covid-19 nga...

Lajm i rëndësishëm për kosovarët që jetojnë në Gjermani, merret vendimi për testet për koronavirus

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani, njofton për vendimin e ri të Ministrit të Shëndetësisë në Qeverinë Federale të Gjermanisë, Jens Spahn për...

Rëndohet gjendja në Kosovë/ Një qytetar nga Kamenica vdes nga COVID-19

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes një postimi të bërë në Facebook ka njoftuar edhe një qytetar i kësaj komune ka vdekur nga COVID-19. Ky...

Alarmante edhe 276 raste të reja me covid-19

153 TË SHËRUAR DHE 276 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar...

Vdesin dy persona në Pejë, njëri i infektuar me COVID-19 e tjetri i dyshuar

Një person i prekur me COVID-19 ka vdekur në 24 orëshin e fundit në Spitalin e Pejës. Aktualisht në këtë spital po trajtohen 77 pacientë...

Një person nga Suhareka ndërron jetë nga Covid-19

Personi me inicialet S.K. nga Suhareka ka vdekur nga Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtoresha e Shëndetësisë në Suharekë, Besa Kuqi, e cila...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...