14 C
Pristina
E martë, 23 Shkurt, 2021

FUN

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Origjina shqiptare sipas burimeve të vjetra dhe më të reja

Nga Abraham Gashi Çështja e origjinës së shqiptarëve ka qenë dhe mbetet temë kryesore në studimet e sotme në fushën e antropologjisë, gjuhësisë apo arkeologjisë,...
- Advertisement -

Lopa hyn në Stacionin e Policisë

Në lopë ka hyrë në një Stacion të Policisë. Pamjet e CCTV kapën momentin kur lopa po kalonte nëpër dyert automatike të stacionit të Queensland. Një...

I riu që dëshiron me çdo kush të shkojë në Europë: Ai zgjedh këtë pjesë të aeroplanit për t’u fshehur

Ekuipazhi i aeroportit Maya, në Republikën e Kongos u befasua nga ajo që pa në aeroplanin e tyre, transmeton Gazeta Metro. Detajet në lidhje me...

Ky shofer meriton medalje, shikoni çfarë veprimi mahnitës bën

Ky është padyshim shoferi më i aftë i kamionit. Atij iu desh që të largohej nga autostrada, për të evituar përplasjen me veturë. E gjithë ngjarja...

A mund ta shihni fjalën e fshehur në këtë foto?

Testet me imazhe të fshehura janë një mjet i mrekullueshëm për të kontrolluar aftësitë tuaja vëzhguese. Ata kanë shkronja të fshehura, foto ose numra në...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...