6 C
Pristina
E premte, 23 Tetor, 2020

OPINIONE

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...

Anjesa Limani, 15-vjeçarja nga Lipjani – kampionia e sportit akrobatik “Cheerleading” që po ndjek rrugën e trajneres

Shumë talentë të rinj me prejardhje nga Kosova po shkëlqejnë në fusha të ndryshme nëpër shtete të  huaja. Një prej tyre është Anjesa Limani,...
- Advertisement -

Flet mjeku i njohur: Çfarë duhet bërë kur COVID-19 të hyn në familje, si duhet të sillemi

Nga Erion Dasho Familja ka një rëndësi të jashtëzakonshme në kohën e COVID-19 për shumë arsye, ku do të veçoja: 1- Mbi 85% e rasteve...

Edhe hoxhallarët që flasin kundër Skënderbeut tonë, nga serbët paguhen, edhe këtu, edhe në Kosovë

Nga Spartak Ngjela Politika amerikane tani duhet t'i mbrojë hapur reformat demokratike në Shqipëri, sepse korrupsioni po punon kundër. Duhet mbrojtur hapur, edhe SPAK-u, edhe listat...

Aktivistja e njohur: Ja pse po e mbajnë të fshehtë shumë njerëz në Kosovë që janë infektuar me koronavirus

Aktivistja e njohur në rrjetet sociale, Zana Avdiu ka treguar për periudhën me të cilën po kalon, pas konfirmimit se është prekur nga Covid-19. Përmes...

Boll u munduat ta ndalni Kosovën, nuk ia arritët

Nga Viktor Buzhala Kosova definitivisht ka bere shume, eshte zhvilluar jashte cdo koncepti ballkanik, duke i marre parasysh rrethanat. Para se te mendoni se ne...

Çun Lajçi: I thashë Hashimit s’qenke burrë, nuk veproi sikur Ramushi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi të dorëhiqet nga ky post, pas ngritjes së aktakuzës për krime...
- Advertisement -

Lexo

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...
- Advertisement -

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...