3.1 C
Pristina
E martë, 23 Shkurt, 2021

OPINIONE

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Origjina shqiptare sipas burimeve të vjetra dhe më të reja

Nga Abraham Gashi Çështja e origjinës së shqiptarëve ka qenë dhe mbetet temë kryesore në studimet e sotme në fushën e antropologjisë, gjuhësisë apo arkeologjisë,...
- Advertisement -

Flet mjeku i njohur: Çfarë duhet bërë kur COVID-19 të hyn në familje, si duhet të sillemi

Nga Erion Dasho Familja ka një rëndësi të jashtëzakonshme në kohën e COVID-19 për shumë arsye, ku do të veçoja: 1- Mbi 85% e rasteve...

Edhe hoxhallarët që flasin kundër Skënderbeut tonë, nga serbët paguhen, edhe këtu, edhe në Kosovë

Nga Spartak Ngjela Politika amerikane tani duhet t'i mbrojë hapur reformat demokratike në Shqipëri, sepse korrupsioni po punon kundër. Duhet mbrojtur hapur, edhe SPAK-u, edhe listat...

Aktivistja e njohur: Ja pse po e mbajnë të fshehtë shumë njerëz në Kosovë që janë infektuar me koronavirus

Aktivistja e njohur në rrjetet sociale, Zana Avdiu ka treguar për periudhën me të cilën po kalon, pas konfirmimit se është prekur nga Covid-19. Përmes...

Boll u munduat ta ndalni Kosovën, nuk ia arritët

Nga Viktor Buzhala Kosova definitivisht ka bere shume, eshte zhvilluar jashte cdo koncepti ballkanik, duke i marre parasysh rrethanat. Para se te mendoni se ne...

Çun Lajçi: I thashë Hashimit s’qenke burrë, nuk veproi sikur Ramushi

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi të dorëhiqet nga ky post, pas ngritjes së aktakuzës për krime...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...