6 C
Pristina
E premte, 23 Tetor, 2020

SHOWBIZ

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...

Anjesa Limani, 15-vjeçarja nga Lipjani – kampionia e sportit akrobatik “Cheerleading” që po ndjek rrugën e trajneres

Shumë talentë të rinj me prejardhje nga Kosova po shkëlqejnë në fusha të ndryshme nëpër shtete të  huaja. Një prej tyre është Anjesa Limani,...
- Advertisement -

Pas vdekjes së nënës, Ilir Shaqiri shkruan vargje prekës për më të shtrenjtën

Javë më parë ndërroj jetë nëna e këngëtarit dhe tekst shkruesit Ilir Shaqiri. Pas ikjes së saj, Iliri u shpreh se ndjehej bosh pa të...

Dua Lipa ua vë përsëri ‘flakën’ serbëve: Tregon hapur cili është ushqimi shqiptar i saj i preferuar dhe rrjeti u vërshuan përsëri

Këngëtarja Dua Lipa ditëve të fundit ka qenë në llupën e të gjithë serbeve, pas postimit të saj që bëri për vendosjen e Kosovës...

Labi e quan vendim tepër fëmijëror punën e maskave, “kem me vdekë se kem me vdekë”

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka disa fjalë për policët që po i dënojnë qytetarët për mungesë të maskave. Ai e ka...

Labi e quan vendim tepër fëmijëror punën e maskave, “kem me vdek se kem me vdek”

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka disa fjalë për policët që po i dënojnë qytetarët për mungesë të maskave. Ai e...

Flet Ramadan Krasniqi – Dani, tregon gjendjen e tij shëndetësore

Ramadan Krasniqi është shtrirë në spital. Në një prononcim për GazetaBlic se ka kryer një operacion në zemër. “Për momentin jam në spital. Gjendja ime është...

Gold Ag i quan shejtanë ata që e kundërshtojnë ndërtimin e Xhamisë

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë ka ngjallur reagime të shumta në publik. Madje gjatë së mërkurës u organizua protestë pikërisht në vendin ku...

E zbulon Afrim Muçiqi, kaq para ka humbur këtë vit shkaku i pandemisë

Pandemia ka bërë që shumë biznese të mbyllen, rrjedhimisht edhe organizimet e dasmave kanë dështuar. Kjo ka bërë që të ketë humbje të mëdha...

Fustani i shkurtër i zbulon shumë Adelina Tahirit

Adelina Tahiri ka pozuar e veshur me një fustan tejet të shkurtër. Ani pse nënë, këngëtarja Adelina Tahiri ka arritur që ti ruajë mjaft mirë...

“Nga Kosova, me dashuri”, Action Bronson publikon dokumentarin nga vizita në Prishtinë (VIDEO)

Action Bronson ka sjellë dokumentarin e realizuar gjatë vizitës në Kosovë. Action Bronson në vitin 2018 mori pjesë në festivalin “Sunny Hill” bashkë me Dua...

Vjen edhe reagimi i Leonora Jakupit për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë ka ngjallur reagime të shumta në publik. Madje ditën e sotme pati dhe protestë të organizuar pikërisht në...
- Advertisement -

Lexo

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...
- Advertisement -

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...