15.7 C
Pristina
E premte, 7 Maj, 2021

SHOWBIZ

- Advertisement -

Këngëtarja serbe i kundërpërgjigjet sërish Duas pas sqarimit që bëri për fotografinë

Dua Lipa së fundi ka sqaruar postimin që nxiti debat në rrjete sociale, ku shfaqi flamurin autokton. Përmes atij postimi, këngëtarja tha se nuk kishte...

Dikur me famë e jetë luksoze, sot këngëtarja me prejardhje shqiptare jeton më ndihmë sociale

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, por me pasaportë boshnjake, Selma Bajrami ka pasur një fund të keq në karrierë. 40- vjeçarja është në gjendje të rëndë...

Dua mbron postimin për Shqipërinë e Madhe: Nuk kam dashur të nxisë urrejtje

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka reaguar përmes Instagramit pas sulmeve të ndryshme nga grupe dhe individë serbë dhe të tjerë të lidhur...

Dua Lipa futet në histori – bëhet artistja e parë që ka katër këngë me nga mbi një miliard dëgjime në Spotify

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka qenë shumë e përfolur ditëve të fund$it. Një postim i bërë në rrjetin social Instagram, ku shfaqej...

Dua Lipa flet edhe njëherë: Thjesht dua të flas me krenari për rrënjët e mia shqiptare

Reagimet e shumta në lidhje me qëndrimet e këngëtares shqiptare me famë botërore Dua Lipa, ka bërë që ajo të reagoj prap përmes një...

Ava Max: Krenare me prejardhjen time dhe të gjitha femrat shqiptare që po na përfaqësojnë

Një peticion që kërkon nga kompania “Apple” që të vendos Kosovën në hartë ka bërë bashkë shqiptarët kudo në botë, duke nisur nga emrat...

“Dua Lipa dhe Rita Ora e dinë se mund të humbasin fansa duke përkrahur Kosovën”

Heqja e Kosovës nga harta e kompanisë së teknologjisë Apple, ka bërë bujë nëpër mediat vendore dhe ndërkombëtare. Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora...

Dua Lipa publikon flamurin “Autochthonous”, Pacolli e përkrah

Këngëtarja kosovare Dua Lipa, së fundi ka publikuar një fotografi të flamurit “Autochthonous” me simbole kombëtare shqiptare. Në lidhje me këtë kanë reaguar serbët, me...

Rita Ora: Vendoseni Kosovën në hartë

Këngëtarja e kosovare me famë botërore, Rita Ora, është në mesin e artisteve që ka kërkuar nga kompania ‘Apple’ ta vendos Kosovën në hartën...

“Kallen” serbët pas postimit të Dua Lipës, vërshojnë komentet e tyre

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore Dua Lipa, njihet për talentin e saj në muzikë dhe hitet e shumta që ka sjell ndër...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...