15.7 C
Pristina
E shtunë, 8 Maj, 2021

SHOWBIZ

- Advertisement -

Rita Ora kërkon nga “Apple”: Vendoseni Kosovën në hartë

Këngëtarja nga Kosova, Rita Ora, i është bashkuar peticionit të kosovarëve ndaj kompanisë së njohur “Apple”. Iniciativa e krijuar në rrjetin social Instagram me emrin:...

Nga këngëtare e famshme përfundon duke lypur në rruge: Historia e trishte e shqiptares se madhe në rrugët e Tiranës

Sa të pasur janë artistët shqiptarë? Kjo pyetje na vjen gjithmonë në mendje kur shohim klipet dhe fotot e tyre luksoze ose jo në...

Aktori kosovar kërkon liberalizimin e vizave vetëm për moshat 18 deri në 30 vjeç dhe ka një arsye për këtë

Çështja e liberalizimit të vizave mbetet ende një problem kyç në vendin tonë. Dhe këtë së fundi e ka komentuar edhe aktori kosovar, Shkumbin Istrefi...

Vogëlushja në foto sot është njëra ndër këngëtaret më të njohura kosovare

Kështu duket këngëtarja e njour kur ishte fëmjë. Bëhet fjalë për këngëtaren, Genta Ismaili të cilës i është publikuar një foto kur ishte fëmijë. Genta Ismaili...

Mbi 5 mijë euro vetëm xhaketa e Dafina Zeqirit në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”

Dafina Zeqiri mbrëmë ishte e ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” ku këngëtarja pranoi pyetje të shumta nga fëmijët, shkruan GazetaBlic.Padyshim ajo...

Duda Balje ‘godet’, pozon duke e bërë shqiponjën me duar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje përveç se një femër e zonja është edhe mjaft e bukur dhe elegante. Duda i kushton rëndësi të...

Zhvishet edhe Leonora Jakupi, aq e bukur i duket vetja sa ka mbetur pa fjalë

Leonora Jakupi vetëm po rinohet. Këngëtarja, me fotografinë e fundit që ka postuar është shfaqur shumë ndryshe, shkruan portali GazetaBlic. Ajo shihet e rregulluar me makijazh dhe më sa...

Adelina Thaçi e revoltuar me njerëzit që nuk po besojnë se ekziston virusi

Ditën e djeshme këngëtarja Adelina Thaçi konfirmoi se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Në një lidhje direkte në emisionin Gjesi në T7, këngëtarja tregoi dhe...

Arta Nitaj poston video në palestër: S’ka virus, bravo Lab

Arta Nitaj, ka mbështetur Labin lidhur me idenë se nuk ka asnjë lloj virusi. Me një video të publikuar në Instagram nga palestra, shkroi disa...

E papritur, Meda jep lajmin e madh

MedaMeda do lansoj albumin. Këngëtari i muzikës popullore, së shpejti me album të ri, shkruan portali GazetaBlic. Me postime në Instagram, ai e bëri tl ditur. Ndryshe,...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...