15.7 C
Pristina
E premte, 7 Maj, 2021

SHOWBIZ

- Advertisement -

Rasim Thaçi-Cima viziton vendlindjen, jep një mesazh të fuqishëm që nuk duhet ta humbisni

Aktori e ka vizituar vendin e tij të lindjes dhe nga atje ka postuar disa foto. Rasim Thaçi-Cima, postimin e ka bërë në Facebook. Ai ka...

Vdes nga koronavirusi aktori i njohur në moshën 41-vjeçare

Aktori i njohur i Broadway Nick Cordero, i cili ka qëndruar rreth një muaj në kujdes intesiv, ka ndërruar jetë nga koronavirusi. 41-vjeçari vdiq ditën...

Era Istrefi feston sot ditëlindjen, kaq vjet i mbush

Festën për ditëlindje, Era e filloi qysh mbrëmë. Këngëtarja e njohur, Era Istrefi me këtë datë feston ditëlindjen, ajo mbushi plot 26 vjet jetë. Minutat e...

Pasi s’ka dasma, Labi merr një vendim befasues

Labinot Tahiri edhe një herë ka treguar zemërgjerësinë. Pas krizës ekonomike nga pandemia Covid-19 shumë biznese u goditën rëndë financiarisht, dhe për këtë këngëtari i...

“S’ka dasma”, Labinot Tahiri me shoqëri hedhin valle në pishinën e shtëpisë së tij

Labinot Tahiri hedh valle në shtëpinë e tij pas vendimit për mos mbajtjen e dasmave. Sot në mbledhjen e Qeverisë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj,...

Dorëzohet Labi pas vendimit të ri të qeverisë: Leni dasmat për vitin tjetër

Me vendimin e sotëm të Qeverisë, ndalohen tubimet me më shumë se 50 persona. Për shkak të rritjes së numrit të të prekurve me...

Afrim Muçiqi: Edhe në luftë nuk janë ndalë dasmat, edhe rast vdekje kur ka pasë

Afrim Muçiqi ka folur në tubimin që u organizua nga Hotelierët.Pas vendimit të Qeverisë për moslejimin e tubimeve që përmbajnë mbi 50 persona, Hotelierët...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...