4 C
Pristina
E shtunë, 31 Tetor, 2020

SPORT

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...

Anjesa Limani, 15-vjeçarja nga Lipjani – kampionia e sportit akrobatik “Cheerleading” që po ndjek rrugën e trajneres

Shumë talentë të rinj me prejardhje nga Kosova po shkëlqejnë në fusha të ndryshme nëpër shtete të  huaja. Një prej tyre është Anjesa Limani,...
- Advertisement -

Virusi Korona sfidë e rëndë për sportin e Kosovës: Kërkohet dora e shtetit

Virusi Korona zuri pisk, pa dallim, gjithë botën. Në këtë vazhdë ,të zitë e ullirit po heqin edhe veprimtaritë sportive. me muaj të tërë është në...

Zyrtare: Bernard Challandes rinovon kontratën me Kosovën

Bernard Challandes do të vazhdojë t’i prijë Përfaqësueses së Kosovës deri në vitin 2022. Marrëveshja e re është arritur sot në takimin që presidenti Agim...

Bayerni, kampion i Evropës

Bayern Muencheni është fitues i Ligës së Kampionëve për edicionin 2019/2020. Bayerni të dielën në finale e mposhti Paris Saint-Germainin me rezultatin 1:0. Golin e...

Humbja 8-2 nga Bayerni, “tërmet” në Barcelonë

Humbja turpëruese 2-8 ndaj Bayern Munchen ka bërë që në Barcelonë të krijohet një kaos total. Sipas “L’Equipe”, të hënën do të shkarkohet trajneri, Quique...

Lazio edhe zyrtarisht në Ligën e Kampionëve

Lazio përfundonte sezonin në Serie A në pozitën e katërt, vend që siguron garat në Ligën e Kampionëve, por jo gjithçka ishte e sigurt. Për...

Mbi 5 mijë kroatë çmenden pas shqiptarit të Kosovës! A e njohin këtë njeri në Kosovë!?

Në Zagreb është emër i madh dhe në gjuhën kroate shkruan: “E kemi mbretin tonë”. Është fjala për legjendën e futbollit të Kosovës, Kujtim...

Mavraj shkakton skandal në Gjermani, reagime të forta pasi fshiu Izraelin nga një hartë

Futbollisti shqiptar nga Kosova, Mergim Mavraj, i cili luan për ekipin e Guerter Furth ka shkaktuar një skandal në Gjermani pasi që në një...

Ismet Munishi uron Dritën në mënyrë të veçantë: Urime diplomimi në shkenca matematikore!

Drita është shpallur kampione në Superligën e futbollit në Kosovë.Barazimi në mes Gjilanit dhe Ballkanit i ka dhënë titullin skuadrës së Ardian Nuhiut një...

Dallku i dorëzuar në futboll, merret me ndërtimin e xhamisë

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku pasi nuk arriti asnjë sukses këtë sezon në Superligë ka vendosur që të merret me një temë tjetër. Dallku përmes...

Françesko Toti “tërbon” serbët, mbështet Dua Lipën dhe Shqipërinë e Madhe

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa shkaktoi “tërbim” te serbët me një fotografi të publikuar së fundmi në rrjetet sociale. Me flamurin autentik, Shqipërinë etnike, Dua ka...
- Advertisement -

Lexo

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...
- Advertisement -

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...