15.7 C
Pristina
E premte, 7 Maj, 2021

SPORT

- Advertisement -

Vedat Muriqi ndëshkohet direkt me të kuq: “Më fal, më fal…!”

Derbi për Vedat Muriqin ka zgjatur vetëm 26 minuta. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës është ndëshkuar me të kuq pas ndërhyrjes së ashpër në kundërshtarin. Lexo...

Futbollisti kosovar: shtëpia ime është Prishtina, jo Beogradi

As fajtor e as borxhli, përfundon bujshëm në media me një arsye për lajm, që realisht duke parë natyrën e profesionit do të duhej...

Skandaloze: Ish mesfushori i Kosovës Beogradi shtëpia ime

Ish-futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Suad Sahiti e ka cilësuar Beogradin si “shtëpinë e tij”.Anëtari i Wilsa Plock e ka dhënë një deklaratë interesante...

I vjen dita edhe Shaqirit, inkuadrohet pas shtatë muajsh

Më në fund disa minuta për Xherdan Shaqirin. Ylli nga Zhegra e Gjilanit është inkuadruar në minutën e 83-të në ndeshjen kundër Arsenalit, shkruan Indeksonline. Shaqiri...

Milot Rashica me të birin, ia mësyjn Kosovës

Milot Rashica, është një nga futbollistët më të dalluar të përfaqsueses së Kosovës. Përpos talentit dhe suksesit në fushën e blertë, ai shpesh merr vëmendjen...

Fikret Shatri përmbyll me sukses maratonën historike: 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë

Ish-basketbollisti i njohur kosovar, Fikret Shatri ka arritur me sukses maratonën historike, e gjatë 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë. Shatri ishte nisur dy ditë...
- Advertisement -

Lexo

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...
- Advertisement -

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...