6 C
Pristina
E premte, 23 Tetor, 2020

TË NDRYSHME

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...

Anjesa Limani, 15-vjeçarja nga Lipjani – kampionia e sportit akrobatik “Cheerleading” që po ndjek rrugën e trajneres

Shumë talentë të rinj me prejardhje nga Kosova po shkëlqejnë në fusha të ndryshme nëpër shtete të  huaja. Një prej tyre është Anjesa Limani,...
- Advertisement -

Foto e rrallë! Kulla e Azem Bejtës, e djegur nga serbët në vitin 1924

FMimags.net për herë të parë publikon fotografafinë e kullës së Azem Bejtë – Galica, e djegur nga serbët, në vitin 1924 gjatë luftimëve të...

Gëzim Muriq realizon shtatoren e Ibrahim Rugovës, pritet të vendoset në Istog

Skulptori i njohur, Gëzim Muriqi, i cili njihet për realizimin e shtatoreve të figurave të njohura historike shqiptare, ka paralajmëruar se është në përfundim...

E pazakontë, kapet peshku i rrallë me dhëmbë dhe buzë si të njeriut

Një peshkatar adoleshent nga Malajzia ka kapur një peshk shumë të çuditshëm dhe foton e kësaj krijese e ka postuar një rrjetet sociale, e...

A krijojnë pacientët imunitet ndaj koronavirusit për 17 vjet? Ja zbulimi i ri i shkencëtarëve

Disa shkencëtarë kanë zbuluar se pacientët me SARS kanë ende në trup qeliza imune që luftojnë sëmundjen. SARS është një lloj koronavirusi i ngjashëm me...

Në lu ftë me koronavirusin, ja ar ma më e mirë për të forcuar imunitetin sipas ekspertëve

Ekspertët e Shëndetësisë rekomandojnë dietën ushqimore mesdhetare ku duhet të mbizotërojë vitamina c. Specialistët e Shëndetësisë rekomandojnë që në totalin ditor të ushqimit, duhet të...

Fjeti me 7 djem/ 22-vjecarja sh òkohet kur zgjohet në mëngjes, çfarë gjeti në trup

Një vajzë 22-vjeçare ka kaluar një natë të çmèndur me mikeshat e saj në ishullin spanjoll të Magaluf. Ngjarja ndodhi në korrik të vitit...

Jeta pas COVID-19/ Ekspertët dalin me paralajmëronin e fortë: Përgatituni, asgjë nuk do të jetë si më parë

Asgjë nuk do të jetë më si më parë. Askush nuk mund ta thotë se sa do të zgjasë ky normalitet i ri, por...

Shqiptari i bën një dhuratë të veçantë Merkel-it për ditëlindjen e 66-të

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, sot ka festuar ditëlindjen e 66-të. Për Gruan e Hekurt, një qytetar nga Suhareka, ka një dhuratë të veçantë, shkruan Reporteri.net. Rilind...

1 sekond, bëni testin që tregon nëse maska juaj është efektive

Mosvendosja e maskës në ambiente publike dhe të mbipopulluara dënohet me gjobë prej 2,000 lekësh dhe në të njëjtën kohë rrezikon me dhjetëra njerëz...

“S’ka rini as pus, krejt kanë qejf me dal me ec e kërkush s’i pastron barin e therrat” – thotë i moshuari me kosë...

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Vushtrrisë, Sylejman Meholli, ka shpërndarë disa fotografi të babait të tij dhe një fragment të shkurtër të dialogut...
- Advertisement -

Lexo

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...
- Advertisement -

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...

Flet Shkurte Fejza: Është ndezur drita e kuqe për muzikën popullore, po luftohet pamëshirshëm nga diankë dhe injorantë

Emri dhe zëri i saj është i njohur në gjithë shqiptarinë. Me të drejtë quhet bilbili i këngës shqipe. Me zërin e saj dhe...