15.7 C
Pristina
E premte, 7 Maj, 2021

Gold Ag i quan shejtanë ata që e kundërshtojnë ndërtimin e Xhamisë

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë ka ngjallur reagime të shumta në publik.

Madje gjatë së mërkurës u organizua protestë pikërisht në vendin ku do të ndërtohet.

Me këtë rast, të shumtë kanë qenë edhe fytyrat publike që janë përfshirë në këtë çështje, duke u deklaruar publikisht nëse janë pro ose kundër ndërtimit të kësaj xhamie.

Një prej tyre ka qenë edhe Gold Ag, i cili është treguar goxha i ashpër në deklaratat e tij në emisionin “Sonte” në T7.

Për më tepër, ai i quan shejtanë të gjithë ata që e kundërshtojnë ndërtimin e kësaj xhamie në kryeqytet.

Të fundit

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Të tjera nga rubrika

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...