14.1 C
Pristina
E mërkurë, 16 Qershor, 2021

Rita Ora kërkon nga “Apple”: Vendoseni Kosovën në hartë

Këngëtarja nga Kosova, Rita Ora, i është bashkuar peticionit të kosovarëve ndaj kompanisë së njohur “Apple”.

Iniciativa e krijuar në rrjetin social Instagram me emrin: “Balkanism” ka bërë kërkesë ndaj “Apple”-it që ta vendosë edhe Kosovën në hartë.

Shumë artistë e personazhe të njohrua i janë bashkuar kësaj iniciative, duke bërë po të njëjtën kërkesë.

S’kanë munguar reagimet edhe të yjeve nga Kosova, si Dua Lipa e Rita Ora, të cilat kanë një ndikim të madh.

Rita së fundmi i është bashkuar peticionit të kosovarëve për kompaninë “Apple”, duke bërë thirrje që të futet në hartën e botës nga kompania edhe shteti më i ri i Kosovës.

Ende nuk ka ndonjë përgjigje zyrtare nga kompania e njohur “Apple”, përdorues të së cilës janë një numër i madh i njerëzve në Kosovë.

Të fundit

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Të tjera nga rubrika

AH, KJO MITROVICA

(Satirë politike) Kjo Europa plakë n’mes të Mitrovicës Ç’na e la për sherr kambën e Krajlicës, Kush e mbolli mitin kujt i ra ndërmend Bela mes Ballkanit si...

PSE DO TË VOTOJ KUNDËR TEJE ?

Do të votojë kundër teje që nuk e mbajte premtimin. Do të votoj kundër teje se theve besimin. Do të votojë kundër teje se...

Katerdralja e pishtarëve dhe humanistëve kombëtarë

Katedralja Nëna Terezë në Prishtinë nuk është vetëm fetare. Është simbol i kujtesës, i dokumentimit të qenjes sonë kombëtare. Simbol i lashtësisë, zhvillimit, mbijetesës, rilindjes....

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...