14.2 C
Pristina
E hënë, 9 Nëntor, 2020

Avdullah Hoti

- Advertisement -

AAK paralajmëron kryeministrin Hoti se mund ta pret fati i Albin Kurtit

Kryeministri Avdullah Hoti, ka emëruar si Koordinator Shtetëror për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin, e kjo ka shkaktuar pakënaqësi të madhe tek AAK, pasi...

Kryeministri Hoti lëshon seancën, pasi merr fjalën deputetja e VV-së

Në seancën ku po debatohet për dialogun Kosovë-Serbi, kryeministri Hoti pas replikës sidomos me deputet të LVV-së, ka dal nga seanca. Pas raportimit rreth dialogut,...

Daut Haradinaj Hotit: Trajtoje seriozisht partnerin e koalicionit

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë telashe në mes të partnerëve të koalicionit sa i përket bashkëqeverisjes, por vetëm...

Kryeministri Hoti tregon tri parimet e dialogut me Serbinë para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në seancën e Kuvendit ka shpalosur edhe njëherë platformën e qeverisë me parimet kryesore në procesin e dialogut...

Hoti për Haradinajn:Nuk ka arsye të dalë nga koalicioni, do ta mbaj të informuar për dialogun

Kryeministri Avdullah Hoti ka komentuar para mediave pas takimit në presidencë, deklaratën e kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinaj lidhur me mundësinë e daljes nga...

Hoti i kundërpërgjigjet Haradinajt dhe Limajt: Nuk lejoj asnjë ndërhyrje në autorizime e mija

Kryeministri Avdullah Hoti, iu është kundërpërgjigjur me gjuhën e njëjtë kryetarit të AAK’së, Ramush Haradinajt dhe kreut të Nismas, Fatmir Limaj për çështjen e...

U kritikua nga Haradinaj, reagon Hoti: Shtëpia nuk mbahet pa miq, sot fillon draftimi i marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë kritika dje nga partneri i Qeverisë, Ramush Haradinaj. Hoti është kritikuar për qasjen në dialogun me Serbinë dhe...

Paralajmërohet rrëzimi i shpejtë i Qeverisë Hoti

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi që nga marsi i këtij vitit i doli goxha punë për rrëzimin e Qeverisë Kurti dhe formimin e asaj...

Hoti ia kthen Osmanit: Ajo s’ka përvojë ta udhëheqë Kuvendin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i është përgjigjur kritikave të kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani, se ai nuk ka eksperiencë në drejtimin e dialogut...

“Nisin përplasjet Hoti-Thaçi, presidenti do të tentojë këtë gjë përmes njeriut të tij”

Opinionisti dhe njohësi i çështjeve politike Binak Maxharraj, ka komentuar emërimin e Skender Hysenit, në postin e koordinatorit për dialog. Ai e ka quajtur Hysenin...
- Advertisement -

Must Read

ANTON ÇETTA – “Babai i Pajtimit”

Don Lush Gjergji Falja e gjakut është trimëri kulmore, kërkesë, nevojë dhe domosdoshmëri e kohës sonë, sepse pa flakjen e kësaj dukurie, kancerit shpirtëror shqiptar,...
- Advertisement -

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...