2.8 C
Pristina
E premte, 22 Janar, 2021

Features

- Advertisement -

Single Post Sample Content

There's a holdout in the Bronx, Brooklyn's broken out in fights. There's a traffic jam in Harlem that's backed up to Jackson Heights. There's...

FullScreen Background Image Post

It seems today that all you see is violence in movies and sex on tv, but where are those good old-fashioned values on which we used to rely? Lucky there's a family guy lucky there's a man who positively

Featured Image Withe Standard Content Post

This is it, this is it. This is life, the one you get, so go and have a ball. This is it, this is...

YouTube Video Post Format

Nunc neque risus, sodales in metus ac, porta condimentum diam. In eleifend turpis at lacus vehicula, nec ullamcorper dolor elementum. Proin condimentum in ligula...
- Advertisement -

Must Read

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...
- Advertisement -

Origjina shqiptare sipas burimeve të vjetra dhe më të reja

Nga Abraham Gashi Çështja e origjinës së shqiptarëve ka qenë dhe mbetet temë kryesore në studimet e sotme në fushën e antropologjisë, gjuhësisë apo arkeologjisë,...

Shqiptarët e Zvicrës, në mes të integrimit dhe diskriminimit

Numër i madh i publikimeve në mediat dhe portalet shqiptare për të arriturat individuale të shqiptarëve në Zvicër në fushat e ndryshme të jetës...

Vaksinat e para anti-Covid në Kosovë në fund të janarit, kontingjenti tjetër në shkurt

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë sot të ditur se janë siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID-19 nga Pfizer. Telegrafi mëson se vaksinat...