14.2 C
Pristina
E hënë, 9 Nëntor, 2020

Hashim Thaçi

- Advertisement -

BE “godet” edhe një herë ata që dëshirojnë ndryshimin e kufijve

von Cramon: BE-ja nuk e përkrah ndryshimin e kufijve Bashkimi Evropian, ka konfirmuar qëndrimin e tij se është kundër idesë së korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi,...

Protesta për Xhaminë e Prishtinës, reagon Thaçi: Ndihem krenar që e vura gurthemelin e saj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas protestës së sotme që u mbajt në Prishtinë, kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe. Ai ka...

“Nisin përplasjet Hoti-Thaçi, presidenti do të tentojë këtë gjë përmes njeriut të tij”

Opinionisti dhe njohësi i çështjeve politike Binak Maxharraj, ka komentuar emërimin e Skender Hysenit, në postin e koordinatorit për dialog. Ai e ka quajtur Hysenin...

Thaçi mes bashkëluftëtarëve që thyen kufirin shqiptaro-shqiptar, në malet e Pashtrikut

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon vizitat dhe takimet me njerëz që dhanë kontribut të për çlirimin e vendit. Përmes një fotografie...

“Izolohet” Presidenti

Presidenti Hashim Thaçi, është izoluar nga brenda e nga jashtë. Që prej kohës kur Gjykata Speciale ka treguar për aktakuzën kundër tij, Thaçin nuk...

Pas akuzave nga kabineti i tij ndaj Hotit, presidenti Thaçi flet për dialogun e Brukselit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kreun e PD-së, Lulzim Basha, raporton Gazeta Express. Pas takimit, Thaçi dhe Basha kanë folur...

Mediat botërore shkruajnë për kthimin e Thaçit në Kosovë: E quajnë pritje madhështore

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është rikthyer dje nga Haga në Kosovës pas intervistimit nga Gjykatën Speciale. Pritja e Thaçit në Kosovë u...

Djali i Hashim Thaçit u bën thirrje qytetarëve të dalin ta presin babanë e tij në Morinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot pritet të kthehet në Kosovë pas 4 ditësh intervistimi nga Dhomat e Specializuar në Hagë. Kështu ka bërë të...

Presidentit Thaçi, i organizohet një pritje e madhe

Rreth orës 19 e 30 të ditës së sotme, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pritet të vijë në Kosovë, raporton IndeksOnline. Ai do...

Përplasja Presidencë – Kryeministri për dialogun, si iu përgjigj Hoti nga Brukseli këshilltarit të Thaçit

Në zyrën e presidentit nuk u ndanë të kënaqur me rikthimin e Kosovës në tavolinë të bisedimeve, derisa, i pari i shtetit po përballej...
- Advertisement -

Must Read

ANTON ÇETTA – “Babai i Pajtimit”

Don Lush Gjergji Falja e gjakut është trimëri kulmore, kërkesë, nevojë dhe domosdoshmëri e kohës sonë, sepse pa flakjen e kësaj dukurie, kancerit shpirtëror shqiptar,...
- Advertisement -

Plisi, një histori

Plisi ia jep shkëlqimin paraqitjes së shqiptarit. Në paqe e në luftë. Në zi e në festë. Është simboli i krenarisë personale e kombëtare. Bartësi...

Hapave – Selajdin Gashi

Hapave Të tu gjithnjë kam ecur Ku shputat tua linin gjurmo I sigurtë shkelja me nxitim Koha të mos na ikën; të na vijo pas Fjala jote e buto,...

Salih Mustafa, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj 3 të parët të arrestuar nga Specialja

Gjykata Speciale ka nisur arrestimet në Kosovë. Ish-shefi i inteligjencës së FSK-së, Salih Mustafa është personi i parë i arrestuar nga Specialja. Ai u arrestua ditën...