2.8 C
Pristina
E premte, 22 Janar, 2021

Thaçi mes bashkëluftëtarëve që thyen kufirin shqiptaro-shqiptar, në malet e Pashtrikut

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon vizitat dhe takimet me njerëz që dhanë kontribut të për çlirimin e vendit.

Përmes një fotografie të publikuar në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, Thaçi duhet në mesin e bashkëluftëtarëve të tij, të cilët thyen kufirin shqiptaro-shqiptar në malet e Pashtrikut.

Ky është postimi i presidentit:

Në mesin e bashkëluftëtarëve, të cilët thyen kufirin shqiptaro-shqiptar, në malet e Pashtrikut.

Krenar me vullnetarët e diasporës dhe me batalionin shqiptaro-amerikan “Atlantiku”, për kontributin e tyre në procesin e lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Hashim Thaçi me bashkëluftëtarë

Të fundit

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Origjina shqiptare sipas burimeve të vjetra dhe më të reja

Nga Abraham Gashi Çështja e origjinës së shqiptarëve ka qenë dhe mbetet temë kryesore në studimet e sotme në fushën e antropologjisë, gjuhësisë apo arkeologjisë,...

Shqiptarët e Zvicrës, në mes të integrimit dhe diskriminimit

Numër i madh i publikimeve në mediat dhe portalet shqiptare për të arriturat individuale të shqiptarëve në Zvicër në fushat e ndryshme të jetës...

Vaksinat e para anti-Covid në Kosovë në fund të janarit, kontingjenti tjetër në shkurt

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë sot të ditur se janë siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID-19 nga Pfizer. Telegrafi mëson se vaksinat...

Të tjera nga rubrika

Mërgatë e dashur, a jeni gati?

Shkruan: Arbër Paçarizi Mërgatë e dashur, a jeni gati? Nga nesër të gjithë ju që nuk mund të vini në Kosovë mund të aplikoni për tu...

Origjina shqiptare sipas burimeve të vjetra dhe më të reja

Nga Abraham Gashi Çështja e origjinës së shqiptarëve ka qenë dhe mbetet temë kryesore në studimet e sotme në fushën e antropologjisë, gjuhësisë apo arkeologjisë,...

Shqiptarët e Zvicrës, në mes të integrimit dhe diskriminimit

Numër i madh i publikimeve në mediat dhe portalet shqiptare për të arriturat individuale të shqiptarëve në Zvicër në fushat e ndryshme të jetës...

Vaksinat e para anti-Covid në Kosovë në fund të janarit, kontingjenti tjetër në shkurt

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë sot të ditur se janë siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID-19 nga Pfizer. Telegrafi mëson se vaksinat...